small normal large

 

  • Rafał Rypina
  • Radny Rady Miejskiej
    w Kętrzynie
Rozmowa Tygodnia z Rafałem Rypina
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 11 lipca 2013 13:42

2 lipca 2013 r. byłem gościem Rozmowy Tygodnia w Kętrzyńskiej Telewizji Kablowej.

W rozmowie poruszane były tematy komunikacji miejskiej, rozwiązania komunikacyjnego na skrzyżowaniu Daszyńskiego i Mazurskiej oraz temat dotyczący Dworca i absolutorium dla Burmistrza.

 

 

 

 

 

 

Komentarze  

 
#1 Brawo Panie Rypina!!!mateusz 2013-07-24 12:06
Operuje pan konkretami,a nie gdybaniami w stylu Burmistrza Hećmana.To co Pan mówi to wszystko prawda.Autobusy wożą uczniów do Karolewa,ludzi do pracy na Mazowiecką i osoby starsze po zakupy i rano do cmentarza.Jak przepraszam Burmistrz Hećman chce tych wszystkich ludzi pomieścić w autobusiku o dł.8-10 metrów.Sprawdziłem w internecie że takie małe autobusiki mają około 20 miejsc siedzących,licz ba stojących jest zawyżona i z tego co piszą kierowcy w innych miastach,to do takiego autobusu nie wejdzie więcej niż 40 osób i to jak sardynki w puszce,a gdzie luz i komfort o którym pisał Pan Banach w waszym projekcie?To normalne,że ludzie chcą standardu europejskiego,a na zachodzie duże autobusy wożą po kilkanaście osób.Dużo jeżdżę po Europie i tochę widzę.W tłoku to tylko u Ruskich i na Białorusi się ludzi wozi.Czyżby Burmistrz chciał nam zrobić drugą Białoruś?Bardzo dobre wystąpienie.Ma Pan u mnie plusa.
Zacytuj
 
 
#2 Wysyp "inwestycji"Marek Olszański 2013-08-01 18:18
W ostatnim czasie nastąpiło niebywałe przyspieszenie w "inwestycjach",co bez wątpienia przypomina o nadchodzących wyborach.Czyżby chodziło o wkupienie się w łaskę wyborców? Nie tym razem.Wyborcom przecież te chybione, bublowate i nieprzyzwoicie kosztowne "inwestycje"nie podnoszą poziomu satysfakcji z życia,a jedynie ciśnienie krwi.Tu przypuszczalnie chodzi o coś innego.Możliwe,że burmistrz zakładając prawdopodobną przecież przegraną,reali zuje właśnie dewizę "po nas to choćby potop". W tej sytuacji być może woli liczyć na wdzięczność czterech wykonawców ( bazar,budynek socjalny,autobu sy i dworzec),niż jednego.A spłata zobowiązań?Tym to już niech się martwi następca.Przecież to przerabialiśmy.
Zacytuj
 
 
#3 Bez cienia wątpliwościMarcin Banach 2013-08-08 19:50
Nie ma wątpliwości, że autobusy klasy MIDI okażą się niewystarczając ymi dla realizacji obecnej wielkości przewozów.Rzeczywista zdolność przewozowa pojazdów komunikacji miejskiej (nie tylko klasy MIDI) jest dużo niższa od deklarowanej.Wiąże się to bezpośrednio ze sposobem obliczania miejsc stojących, które formalnie dominują w taborze miejskim. Liczy się ją z norm zapełnienia powierzchi dostępnych dla pasażera i określa liczbą osób/ na metr kwadratowy. Polska norma pamiętająca czasy PRL-u, jest powiedzmy wprost -mocno przeszacowana (około 5 pas/m) i wyższa od progu akceptowalności , nie mówiąc już o granicy komfortu (1,2 pas/m). Tak jak wykazywałem korelację między wzrostem podaży usługi komunikacyjnej (wzrost częstotliwości kursowania,czy zwiększenia liczby przystanków ),a wzrostem popytu, zajdzie ona również w przypadku obniżenia poziomu usługi, w tym komfortu jazdy. Aby utrzymać pasażera w mieście średnim lub małym (przy fakultatywnym charakterze przejazdu), należy operować wartością
Zacytuj
 
 
#4 Bez cienia wątpliwości (dokończenie)Marcin Banach 2013-08-08 20:20
wartością bliską jedności, a zatem pięciokrotnie niższą w odniesieniu do liczby miejsc stojących. Szacunki Pana Mateusza są więc zupełnie bliskie prawdy (gratuluję). Próba "upchnięcia" pasażerów według poziomu napełnienia E, przyniesie zapewne falę rezygnacji z usług komunikacji miejskiej (wielkość miasta daje alternatywę spaceru) i w efekcie większy koszt jednostkowy przewozu pasażera. Jestem pewien, że wtórny efekt błędnego koła nastąpi dosyć szybko. Mechanizmy "naprawcze" tak popularne w Kętrzynie jak zarówno podwyżki cen biletów,czy dalsze cięcia w rozkładzie, błyskawicznie zwiększą udział przejazdów socjalnych w łącznej, malejącej liczbie przejazdów. Pozdrawiam. Marcin Banach.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież