small normal large

 

  • Rafał Rypina
  • Radny Rady Miejskiej
    w Kętrzynie
Jest przełom w sprawie kętrzyńskiej komunikacji
Wpisany przez Administrator   
sobota, 22 grudnia 2012 12:30

Jest przełom w sprawie kętrzyńskiej komunikacji. Na wczorajszej Sesji Rady Miejskiej Burmistrz zapowiedział, że w dniach 10-15 stycznia 2013 roku odbędzie się publiczna debata na temat naszej komunikacji.

Podczas debaty ma być przedstawiony złożony przeze mnie podczas poprzedniej sesji Projekt optymalizacji kętrzyńskiej komunikacji autorstwa Barcina Banacha oraz Projekt naprawy komunikacji zgłoszony przez Komunalnik Sp. z o.o. wraz z przedstawieniem zasad leasingu nowych małogabarytowych autobusów.

Debata ma pomóc w wyborze najlepszego rozwiązania dla naszej komunikacji miejskiej.

Z pewnością poinformuję o konkretnym terminie debaty na swojej stronie internetowej.

Serdecznie zapraszam do komentowania i zgłaszania swoich propozycji na stronie ketrzyn.wm.pl pod artykułem "Zmiana komunikacji powinna dać wymierne korzyści" pod tym artykułem powstało swoiste forum dotyczące tego tematu. Aby przenieść się na wspomnianą stronę należy kliknąć w poniższy obrazek.

 

Komentarze  

 
#1 stop wydatkomMateusz M 2012-12-22 20:22
Kibicuję Panu i sprawie od początku.Jest Pan w posiadaniu cennego dokumentu który może postawić KM na nogi,a raczej na koła.Zależy mi szczególnie na liniach 1, 6 i 26 na Poznańską.Projekt który Pan ma przewiduje ,że komunikacja ma jeździć w biednym mieście i wozić biednych ludzi.Dlatego Pan Banach pisze że muszą jeździć tanie autobusy "jelcz-berljet".Nawet znalazł nam takie w stanie jak nowe.Teraz wystarczy sprzedać dwa MANy i kupić za te pieniądze "jelcze".Nie może Pan dopuścić do realizacji planu Burmistrza.Nas na to nie stać.Jak będą nowe autobusy,to później zdrożeją bilety,a jak tak będzie to ludzie nie będą jeździć i plan się nie uda.Jestem obużony planem Burmistrza i tym że Pan go nie bojkotuje.
Zacytuj
 
 
#2 KKMAla 2012-12-29 14:13
Panie Rypina Pan Banach chce kupić Jelcze chyba chcecie z Kętrzyna zrobić muzeum nie znacie stanu kętrzyńskich Jelczy proszę zajrzeć pod spód tam rdza atakuje wszystkie perki stoją jedna jeździ i to ledwo.Kętrzyn potrzebuje niskopodłogowyc h autobusów ze względu na starsze schorowane osoby.Ale cóż tylko koszty a pasażerowie jak uciekają tak będą uciekać
Zacytuj
 
 
#3 KKMAla 2012-12-29 14:15
Kupujcie Jelcze ludzie niech się męczą z wchodzeniem nie rdza odpada a pasażerowie bedą uciekać i tyle!!
Zacytuj
 
 
#4 Czyj interes?Mateusz M 2012-12-29 18:19
Czy Ala jest pracownikiem PGK lub UM że tak broni złych decyzji urzędników?Utrzymuję kontakt z osobą,która zna jednego z mechaników.On twierdzi że na te dziury tylko jelcze się nadają.Koszt byle śrubki do Manów lub Neoplana przyprawia o zawrór głowy.Przecież w projekcie jest zestawienie kosztów różnych autobusów w Białymstoku.Czyżby w Kętrzynie było inaczej.Bynajmniej bo Neoplan stoi zepsuty gdyż nie ma tylu funduszy aby go zreperować.To co Ala pisze to demagogia i populizm.Pan Banach proponuje takie autobusy,bo chce żeby komunikacja była tania.To co może wypłoszyć padażerów to cena przejazdu,która przez nowe autobusy na pewno by wzrosła.Jak dla mnie Ala nie lobbuje interesu społecznego tylko jakieś interesy które można zrobić przy zakupie nowych pojazdów.
Zacytuj
 
 
#5 PGKPatryczek 2013-01-01 18:59
Jelcze dobre ciekawe z której strony starsze osoby ledwie tam wchodzą.Może MAN-y są droższe ale wydajniejsze tyle samo spalają co Jelcze więc dużej róznicy nie ma
Zacytuj
 
 
#6 za jelczamiMateusz M 2013-01-02 17:59
Wydajność to ile "czegoś" z " czegoś",czyli ile uzyskamy przejechanych kilometrów z tej samej ilości paliwa,albo ile pasażerów przewieziemy za te same nakłady wydane na autobus.Otóż MANy są mniej efektywne,bo palą o 10litrów na 100km więcej,a aby przewieźć w miesiąc tyle ludzi co jelczem to trzeba w miesiącu wydać więcej na utrzymanie MANa niż jelcza więc nie pisz Patryczku głupot!Z wejściem do berlieta starsze osoby nie będą miały trudności jeśli wybiorą pierwsze lub środkowe drzwi gdzie podłoga jest nisko,a wysokość stopnia nie jest większa niż podłogi w niskopodłogowym .Jeżel ktoś daje radę podnieść nogę na próg MANa to i w środkowych drzwiach jelcza da radę na każdy ze stopni.Dla pasażerów jest ważna cena biletu,bo jesteśmy biednym miastem w biednym kraju Unii w której jest i długo będzie kryzys.Zgadzam się z Panem Banachem,że jelcze są najodpowiedniej sze.
Zacytuj
 
 
#7 autobusyKriss 2013-01-03 15:24
Pseudo argumenty Ali i Patryczka obezwładniają.Po pierwsze to autobusy które może trafią do Kętrzyna są specjalnie wybrane,aby nam bezawaryjnie służyły.Alę najwyraźniej drażni polska marka autobusu i to jak widzę jest jedyny "powód".Ekonomia się nie liczy!!!Patrycz ek jest niby obrońcą interesu ludzi starszych,tylko zapomina że darmowe przejazdy są od 70tego roku życia,a i to nie wiadomo jak długo jeszcze!!!Tak jak pisze Mateusz,komunik acja jest przede wszystkim dla ludzi biednych,któryc h nie stać na taksówkę.Komunikacja musi być po prostu tania i dlatego MUSI używać najtańszych autobusów.Paradoks tych czasów polega na tym,że niby wszystko jest dla ludzi,ale tylko na wystawie bo nikogo na na zakup nie stać.Czy tak samo ma być z komunikacją???Dla wszystkich pasażerów KM najważniejsze jest to żeby jechać i tanio jechać.Nie uwierzę że ktoś z biednych i starszych pasażerów wolał płacić więcej za bilet tylko po to żeby było o jeden schodek mniej.No po prostu w to nie uwierzę.Pozdrawiam.
Zacytuj
 
 
#8 debata - jelczeCezaryK 2013-01-04 19:34
Szanowny Panie, wskutek dyskusji na forum gazety kętrzyńskiej trafiłem na ciekawy projekt Banacha na pańskiej stronie, przeczytałem, przebiłem się przez niego, choć czyta się go trudno.
Bardzo podobają mi się pomysły w nim zawarte, jak cykle Hamiltona ale i takie rozwiązanie zwiększające kursowanie autobusów bardzo mi pasuje. Fajnie by było aby na jednym bilecie dało się przejechać z piastowskiego na karolewo czy poznańską. Pomysł z takimi przesiadkami wygląda na świetny.
Jazda latem niewietrzonym autobusem to horror. Też wybieram jelcza z oknami. Jeśli w dodatku cholerny MAN czy Neoplan jest droższy w utrzymaniu to po co je kupować?
Zacytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież