small normal large

 

  • Rafał Rypina
  • Radny Rady Miejskiej
    w Kętrzynie
Jak będzie wyglądać Dworzec w Kętrzynie?
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 marca 2012 10:10

Z przedstawianych informacji na komisjach Rady Miejskiej w Kętrzynie wynika, że trwają prace projektowe dotyczące układu komunikacyjnego wokół dworca PKP. Dokonana została zmiana w budżecie miasta i zostały przeznaczone środki finansowe na opracowanie dokumentacji projektowej ulicy Dworcowej. Poniżej przedstawiam wstępną koncepcję zagospodarowania terenu w pobliżu Dworca przedstawioną przez Burmistrza Radnym.

Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych Burmistrz poinformował, że PKP wyszło z propozycją nieodpłatnego przekazania Dworca PKP wraz z terenami przyległymi Gminie Miejskiej Kętrzyn. Burmistrz wyraził zainteresowanie przyjęciem tych terenów o czym poinformował Radnych.

 

Kliknij poniżej, aby powiększyć rysunek

 

 

Komentarze  

 
#1 A co z samym dworcemMateusz 2012-03-26 13:34
A czy wzięto pod uwagę sam dworzec? Bo obecnie wygląda tragicznie.. perony straszne, wiaty do wymiany, budynek w środku chyba do remontu, także coś z tym zrobią ?
Zacytuj
 
 
#2 Błąd na błędzieMarcin Banach 2014-03-22 14:22
Odnoszę wrażenie, że w Polsce projekty z obszaru infrastruktury transportowej, przygotowują osoby o bardzo niskiej świadomości. Przedstawiony projekt potwierdza tę hipotezę. Rozwiązanie bowiem, w żaden sposób nie poprawia funkcjonalności przestrzeni publicznej przyległej do dworca. Lokalizacja parkingu, postoju TAXI oraz przystanku komunikacji miejskiej pozostaje ta sama -czyli zła. Pogorszeniu ulega natomiast sama infrastruktura przystankowa. W miejsce szerokiego pasa przykrawężnikow ego ułatwiającego ruch autobusów, projektant przygotował ciasną zatokę - rozwiązanie archaiczne rodem z okresu boomu motoryzacyjnego , kiedy transport zbiorowy traktowany był jako zło konieczne. Projektant najwyraźniej nie słyszał o współczesnym modelowaniu przestrzeni publicznej miast pod kątem transportu zbiorowego i pieszych. Propozycja zatoki odbiera również miejsce na chodniku w obszarze przystanku, czyli tam gdzie chodnik powinien być szerszy. O antyzatoce projektujący chyba również nie słyszał.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież