Liczne uwagi do rozkładu jazdy. |
Wpisany przez Administrator |
piątek, 19 czerwca 2015 09:34 |
Katastrofalny stan naszej komunikacji miejskiej oraz brak profesjonalizmu w zarządzaniu nią opisywałem w ostatnim czasie wielokrotnie, m. in. w związku z likwidacją linii nr 3, niewłaściwą obsługą ulicy Poznańskiej kursami "jedynki", a także potwierdzającą niekompetencję kadr Komunalnika - karą nałożoną przez Inspekcję Transportu Drogowego. Przedstawienie opinii publicznej powyższych faktów, uruchomiło reakcję zwrotną. Pasażerowie nie kryją oburzenia i zgłaszają zastrzeżenia odnośnie źle świadczonej usługi komunikacyjnej. Na czarnej liście uwag znajdują się notoryczne spóźnienia autobusów, częste przepełnienie zbyt małych pojazdów - zwłaszcza rano i w godzinach przedpołudniowych oraz fatalny rozkład jazdy. Krytycznych sygnałów dotyczących rozkładu jazdy otrzymałem sporo. W większości - oprócz zbyt małej liczby kursów na liniach 1 i 2 - dotyczyły one godzin kursowania. Nagminnym bowiem jest zjawisko niedostosowania przyjazdów i odjazdów autobusów, do ramowych godzin pracy szkół czy instytucji. Wielokrotnie wskazywano mi problem linii nr 1 docierającej do Karolewa tuż przed godziną ósmą. Rozkład zupełnie nie uwzględnia czasu na dojście do szkoły - argumentowali uczniowie. Jak ustaliłem, to samo dotyczy dojazdu do szkoły Podstawowej Nr 3. Problem zgłaszały mi także osoby pracujące. Autobus linii 2 mający w założeniu dowozić pracowników instytucji na godzinę 7 lub 8, na przystanek przyjeżdża kilka minut przed godzinami rozpoczęcia pracy. Ludzie zmuszeni są ryzykować spóźnienie, lub szukać alternatywnych sposobów komunikacji. Nie inaczej jest z powrotami do domu. Kłopot mają nawet uczniowie szkół zlokalizowanych w śródmieściu. Na dojście z Liceum do przystanku przy Sikorskiego, rozkład daje około 5 minut. Uwagi mają również ekspedientki pracujące w mieście do godziny 17 lub 18. Autobus 10 czy 15 minut po godzinie zamknięcia sklepu jest stanowczo zbyt wcześnie. Pracujemy do ostatniego klienta, sklep trzeba zamknąć i oczywiście dojść na przystanek - wymienia prosząca o anonimowość rozmówczyni, wskazując właściwszą jej zdaniem porę odjazdu w 20 czy 25 minut po godzinie 18. Z argumentami pasażerów trudno się nie zgodzić. Problemu jednak by nie było, gdyby autobusy kursowały co kwadrans, ale niestety od kilku już lat, w naszym mieście zielone "czerwoniaki" na przystankach zjawiają się z częstotliwością PKS-u - średnio co godzinę. Niezrozumiałą jest intencja osób układających rozkłady jazdy. Zadaję więc sobie pytanie: o co tu chodzi? O jeszcze większe zniechęcenie pasażerów do publicznego transportu zbiorowego? O całkowite wygaszenie komunikacji? Czy to tylko znów niekompetencja? Czy może celowe działanie wymierzone w mieszkańców Kętrzyna? |
Komentarze
Zgodnie z informacją którą Pan uzyskał, jak najbardziej może Pan kierować swoje pytania na mój adres e-mail, lub bez zbędnego skrępowania telefonować pod wskazany numer.
Pozdrawiam,
Marcin Banach
1. do Karolewa puszczać MAN-y,
2. Linia 1 powinna kursować częściej'
3 linia 2 częściej i dłużej do 22:00
4. W soboty kursy do minimum 18:00
5.uruchomić autobusy w niedziele.
Teraz największy problem to rzadkie kursy, małe autobusy na kursach szkolnych i ciągłe spóźnienia autobusów. Koniecznie trzeba poprawić odjazdy po 17-tej i 18-tej na 17;25 i 18:25 bo sklepowe nie mogą się wyrobić po robocie na autobus.
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.