small normal large

 

  • Rafał Rypina
  • Radny Rady Miejskiej
    w Kętrzynie
Czy władze województwa chcą poprowadzić tranzyt przez Kętrzyn?
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 maja 2013 08:06

Angażując się we wsparcie samorządu Gminy Miejskiej Kętrzyn w pomoc województwu w realizację modernizacji drogi wojewódzkiej nr 591 Kętrzyn - Mrągowo dotarły do mnie niepokojące informacje. Wielce prawdopodobne jest, że modernizacja tej drogi nie ma związku z oczekiwaną przez społeczność lokalną koniecznością poprawy skomunikowania obszaru powiatu kętrzyńskiego z drogą krajową nr 16. U podstaw tych działań, leży wyłącznie dostosowanie drogi do ruchu ciężkich zestawów ciężarowych, które po otwarciu przejścia granicznego w Michałkowie zostaną częściowo przekierowane z dróg krajowych 51 i 65.

Przy zachowanym przekroju poprzecznym drogi, warunki jazdy nie tylko nie poprawią się, ale wskutek zagęszczenia ruchu znacznie pogorszą. Ponadto tranzyt ma zostać poprowadzony ulicami miasta Kętrzyn (mają być przebudowane m. in. ronda Solidarności i Dmowskiego), co według mnie jest niedopuszczalne (odrębną kwestią jest brak rzetelnego poinformowania opinii publicznej o faktycznych skutkach realizowanej przebudowy). Wskutek planowanej przebudowy rond pogorszy się płynność ruchu przy jednoczesnym pogorszeniu bezpieczeństwa uczestników ruchu. Jednocześnie do dzisiaj nie ma pomysłu na rozsądną lokalizację obwodnicy miasta. W związku z powyższym poprosiłem eksperta z zakresu komunikacji Pana Marcina Banacha o opracowanie koncepcji organizacji ruchu tranzytowego dla miasta Kętrzyn. Pan Banach przygotował wspólnie ze specjalistami z zakresu geodezji i inżynierii lądowej opracowanie, które zawiera wytyczne dla optymalnego poprowadzenia obwodnicy miasta oraz (w części stanowiącej analizę rozwiązań przyjętych dziś do realizacji) wykazuje błędy popełnione na etapie projektowym obecnie realizowanego założenia.

Jako mieszkaniec miasta nie mogę się zgodzić na przeprowadzenie tranzytu przez nasze miasto. Istnieje możliwość by w tym momencie zawalczyć o obwodnicę dla Kętrzyna, ponieważ drugi raz taka szansa może się nie powtórzyć.

Aby zobaczyć opracowanie koncepcji organizacji ruchu autorstwa Marcina Banacha proszę kliknąć tutaj.

 

 

 

Komentarze  

 
#1 Obwodnica koniecznie!!!paweł 2013-06-02 05:07
Koncepcja jest świetna.I znowu ten człowiek zrobił więcej dla Kętrzyna niż gwardia przyboczna Hećmana.Panu gratuluję umiejętności dotarcia do ludzi którzy mają coś do zaoferowania.Niech pan się zajmie jeszcze autobusami,bo znowu jeżdżą jak chcą.Przecież jeszcze tego tranzytu nie ma, więc skąd te opóźnienia po 10 minut!!!
Zacytuj
 
 
#2 ciemnogródKrzysztof 2013-06-10 12:24
Tylko jakiś ciemnogród w którym miarą "nowoczesności" jest ilość samochodów na ulicy, godzi się na wpuszczenie większego ruchu do środka miasta.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież