small normal large

 

  • Rafał Rypina
  • Radny Rady Miejskiej
    w Kętrzynie
Budynek socjalny w Kętrzynie
Wpisany przez Administrator   
sobota, 27 kwietnia 2013 09:21

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku w Kętrzynie wybudowany zostanie budynek z mieszkaniami socjalnymi. W dniach 22 i 23 kwietnia wszystkie komisje stałe Rady Miejskiej w Kętrzynie wyraziły pozytywne opinie dla pomysłu wybudowania takiego budynku.

Inwestycja ma kosztować miasto 1,8 mln PLN. Część środków ma być pozyskanych z Banku Gospodarstwa Krajowego. Planowany budynek byłby dwukondygnacyjny i znalazłoby się w nim 20 mieszkań o powierzchni od około 22 do około 55 m2. Mieszkania zostaną wyposażone w niezbędne urządzenia sanitarne.

Budynek będzie tak zwaną szeregówką socjalną, co oznacza, że każde mieszkanie (na paterze lub na piętrze) będzie miało niezależne wejście i odrębne liczniki na energię elektryczną i wodę. Każdy najemca podpisze indywidualnie umowę na dostawę mediów i sam będzie się rozliczał z kosztów utrzymania mieszkania. Dzięki temu miasto, nie poniesie ryzyka, że lokatorzy nie będą płacili rachunków. Brak powierzchni wspólnych (klatek schodowych, korytarzy) pozwoli miastu na oszczędności w utrzymaniu budynków.

 

 

Komentarze  

 
#1 nowi sąsiedzipaweł 2013-05-09 12:30
Przepraszam ale w takich domach oprócz nielicznych normalnych ludzi którym się nie ułożyło w życiu, najczęściej mieszka patologia.Ciekawe komu radni zafundowali takie sąsiedztwo.Daję głowę że nie sobie.Swoją drogą dla normalnych ludzi mieszkanie z menelami to będzie trauma.Na zachdzie takim ludziom się pomaga w opłatach za mieszkanie,a nie przenosi do slumsu.
Zacytuj
 
 
#2 Budynek socjalnysąsiedzi- Ogrodowa 2013-06-18 06:28
Czy ktoś pomyślał o sąsiadach? Czy zapytał ich o opinie? Najłatwiej wydaje się decyzje które bezpośrednio nas nie dotyczą. Ciekawe czy radni zafundowaliby sobie takie sąsiedztwo?
Zacytuj
 
 
#3 sąsiedzi- ul OgrodowaKamil 2013-06-18 07:12
Decyzja zapadła bez zgody mieszkańców. Nie chcę żyć w poczuciu strachu. lokalizacja jest zupełnie chybiona, w pobliżu szkół, ruchliwej ulicy….
Jeśli będzie taka konieczność wystąpimy z akcję zbierania podpisów pod protestem. Mieszka tu bardzo dużo starszych osób i dzieci. Wszyscy boją się o własne życie i mienie
Zacytuj
 
 
#4 margines na margines miastamateusz 2013-07-31 12:53
Jeżeli taki dom ma powstać to powinien gdzieś na uboczu np. na końcu Bałtyckiej albo koło Karolewa,a nie w środku spokojnego osiedla.Jeżeli władzy taka lokalizacja też nie pasuje,to proponuję w Kalinowie.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież