small normal large

 

  • Rafał Rypina
  • Radny Rady Miejskiej
    w Kętrzynie
Sprawa komunikacji - ciąg dalszy
Wpisany przez Administrator   
środa, 27 marca 2013 08:29

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Kętrzynie zadałem Burmistrzowi pytanie czy rozważa możliwość jazdy autobusów przez ul. Poznańską i kiedy to nastąpi?

Ku mojemu zaskoczeniu, zanim Burmistrz odpowiedział na moje pytanie poinformował, że nie dostał jeszcze sprawozdania z prac zespołu ds. optymalizacji kętrzyńskiej komunikacji miejskiej, któremu przewodniczył wiceburmistrz Andrzej Degórski. Przypomnę, że zespół ostatni raz spotkał się 25 lutego 2013 roku i dziwi mnie, że tak długo przewodniczący nie złożył jeszcze sprawozdania z prac zespołu.

Wracając do odpowiedzi na moje pytanie Burmistrz zapowiedział, że rozpatrzy taką możliwość i prosił by przekazać, że wkrótce mieszkańcy korzystający z komunikacji miejskiej zostaną mile zaskoczeni.

Czyżby plan optymalizacji naszej komunikacji autorstwa Pana Marcina Banacha będzie wprowadzony w całości?

 

 

Komentarze  

 
#1 Nówkinowak 2013-03-27 18:47
To bedą nówki a nie te wasze stare złomy
Zacytuj
 
 
#2 Nówkinowak 2013-03-27 18:47
Bo to bedą nowe autobusy a nie złomiaste Jelcze.To info pewne ten projekt do kosza
Zacytuj
 
 
#3 Bez entuzjazmuMichał 2013-03-30 13:54
To, że autor Nowak wpisał się dwa razy nie znaczy, że ma rację. Akurat stan naszych Jelczy-Berlietów jest przyzwoity, a projekt pana Banacha przewidywał raptem dokupienie jednego czy dwóch. Z tego co pamiętam autobusy miały pochodzić z Olsztyna więc ich stan byłby na 5+. No nie wiem czy jest się z czego cieszyć, kiedy projekt będący szansą dla naszej komunikacji idzie do kosza. Nie wiem co pan Nowak będzie miał do powiedzenia, kiedy nowe autobusy okażą się drogie w uzyciu a kiepski rozkład nadal będzie przyczyną rezygnacji pasażerów z usług komunikacji.
Zacytuj
 
 
#4 oczekuję optymalizacji komunikacjiNKE 2013-03-30 15:26
Hećman to może mnie mile zaskoczył jedynie rezygnacją z fotela burmistrza.A ten, co to się po dwa razy wpisuje niech lepiej pomyśli czym okupimy populizm Hećmana.Kupować nowe autobusy jest najłatwiej,ale tym komunikacji się nie naprawi.Jedynym rozsądnym kierunkiem jest optymalizacja na miarę możliwości naszego miasta.Taki projekt już mamy.Teraz należy go szybko wprowadzić!!!
Zacytuj
 
 
#5 Poznańska czeka!!!paweł 2013-04-16 16:43
Ile jeszcze mamy czekać na komunikację? Może teraz jako wiceprzewodnicz ący zacznie pan coś robić żeby autobusy i do nas pojechały.Tutaj większość liczyła na tą reformę komunikacji której pan patronował.
Zacytuj
 
 
#6 Sprawa komunikacjiLook 2013-04-25 21:45
W wolnej TV widziałem jak burmistrz przestrzega pana przed ujawnieniem tajemnicy o komunikacji. To ja się pytam, co to za tajemnicę mają Panowie przed Ludźmi? Czy Pan ma służyć burmistrzowi, czy aczej Ludziom?
Kiedy wprowadzicie w końcu optymalicację komunikacji autorstwa Banacha i czy w ogóle myśli Pan o zablokowaniu kosztownego pomysłu burmistrza dotyczącego kupna nowych, niepraktycznych autobusów. Chyba mi Pan nie powie, że teraz kiedy macie większość w radzie, że zablokowanie planu burmistrza Hećmana jest niemożliwe.
Zacytuj
 
 
#7 Tajemnicy nie maRafał Rypina 2013-04-26 11:51
Jak zwykle Burmistrz manipuluje opinią publiczną i próbuje wmanewrować mnie w reformę komunikacji swojego autorstwa, z którą się nie zgadzam (powinien być wprowadzony projekt Pana Banacha). Na poniedziałkowym posiedzeniu Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów dowiedziałem się, że PGK "Komunalnik" (Burmistrz) zamierza kupić 4 autobusy 8,5 do 10 m w formie leasingu. I zamierza zakupić 20 wiat przystankowych za 400 tys. zł netto !!! Ja oczywiście jestem przeciwny takim rozwiązaniom. Niestety nie mogę też podjąć decyzji za innych radnych. Zobaczymy jak dojdzie do głosowań (jeśli dojdzie), kto i jak będzie głosował.
Zacytuj
 
 
#8 Trzeba nadać rozgłos sprawiepablo 2013-04-26 13:20
Niech społeczeństwo zobaczy co tu jest grane.Pół miliona za budki na przystankach????? No to chyba Hećman dostanie niezły grant od producenta.Trzeba wkręcić w temat innych radnych,bo tu się szykuje poważny skok na miejską kase!!!!!!!!
Zacytuj
 
 
#9 komu postawię ten znak na wyborachX 2013-04-28 10:49
W tej sprawie rada powinna głosować,a pan jako drugi przewodniczący powinien taki wniosek twardo postawić.Tu chodzi o duże pieniądze,które burmistrz chce zmarnować tylko po to żeby dać komuś zarobić.Kto i jak głosował i czy chciał głosowania,powi nno być podane do publicznej wiadomości,tak żeby wyborca wiedział kto reprezentuje jego interes,a kto interesy burmistrza!!!
Zacytuj
 
 
#10 Nowych wiat przystankowych jednak nie będzie !Rafał Rypina 2013-04-30 06:35
Dobra wiadomość. Na wczorajszej sesji dostaliśmy informację, że Burmistrz wycofuje się z zakupu nowych wiat przystankowych za 400 tys. PLN netto. Będą tylko remontowane te, które się do tego nadają - kwota nie podana. Dziękuję za udział w sondzie na facebook'u i komentarze na mojej stronie.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież