small normal large

 

  • Rafał Rypina
  • Radny Rady Miejskiej
    w Kętrzynie
Echa debaty na temat komunikacji
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 17 stycznia 2013 06:43

14 stycznia 2013 roku o godzinie 16:00 w sali 108 Urzędu Miasta w Kętrzynie odbyła się debata na temat kętrzyńskiej komunikacji miejskiej. W debacie udział wzięli: Burmistrz, z-ca Burmistrza, Skarbnik Miasta, Prezes PGK Komunalnik wraz z przedstawicielami Rady Nadzorczej oraz pracownikami, niektórzy radni, mieszkańcy oraz Pan Marcin Banach.

Debata rozpoczęła się od prezentacji dwóch koncepcji komunikacji. Pierwszą przedstawił PGK Komunalnik (około 15 min.), a drugą Pan Marcin Banach (ponad 60 min.).

Debata skupiła się głównie nad słusznością zakupu używanych autobusów nad zakupem nowych-małych. Zagubiono w tym przypadku sedno sprawy, czyli zwiększenie częstotliwości odjazdów kętrzyńskich autobusów, czego oczekują mieszkańcy.

Pozytywem debaty jest to, że po wyczerpującej prezentacji Pana Marcina Debata nasi decydenci zrozumieli, że dużo rzeczy można zmienić nie ponosząc większych nakładów niż dotychczas. Burmistrz zapowiedział powstanie zespołu, który zajmie się pracami nad zmianami w komunikacji. W skład zespołu mają wejść: radni, z-ca burmistrza i przedstawiciele PGK Komunalnik. Nie jest też przesądzona sprawa z zakupem nowych-małych autobusów (będą nowe, ale według mnie duże) lecz wątpliwa jest sprawa utworzenia nowych linii jakie proponował w swoim projekcie Pan Banach. Zgłoszę swój akces do prac w zespole i będę na bieżąco informował o postępie prac.

 

 

 

Komentarze  

 
#1 Prosze nie odpuszczaćPaweł 2013-01-18 18:45
Używany jelcz wyglądałby całkiem całkiem, ale chyba najważniejsze, aby komunikacja była tania. Jestem w szoku po przeczytaniu komentarza autora projektu, że za pieniądze które Komunalnik ma ochotę wydać na naprawę jednego starego autobusu z niemiec, takie jelcze można utrzymać przez kilka lat. Dla mnie skandalem jest też odrzucenie pomysłu jazdy autobusów na Poznańską, gdzie przecież mieszka coraz więcej młodych ludzi.
Zacytuj
 
 
#2 linie są potrzebneKriss 2013-01-19 09:28
Nowe linie na Poznańską są po prostu potrzebne,a argumenty burmistrza są absurdalne.Dziwię się też dlaczego nie wzięli tego projektu,skoro pan Banach proponował gwarancje na piśmie.Coś mi się wydaje,że burmistrzowi wcale nie chodzi o to żeby było tanio i dobrze.Myślę że lansuje on zbędny zakup nowych autobusów bo ma w tym jakiś ukryty własny interes.
Zacytuj
 
 
#3 linie są potrzebneKriss 2013-01-19 10:58
Nowe linie na Poznańską są po prostu potrzebne.Argumentacja burmistrza jest chora.Nie rozumiem dlaczego burmistrz Hećman nie przyjął projektu do realizacji,skor o mógł otrzymać gwarancje od pana Banacha na piśmie.Myślę też że burmistrzowi nie chodzi wcale o to by komunikacja dobrze i tanio działała.Myślę że tu chodzi o jakieś prywatne biznesy i dlatego tak się pali do kupna nowych autobusów które nie są przecież potrzebne a kosztować nas podatników będą grube miliony!
Zacytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież