small normal large

 

  • Rafał Rypina
  • Radny Rady Miejskiej
    w Kętrzynie
Koniec pracy zespołu ds. optymalizacji kętrzyńskiej komunikacji
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 marca 2013 12:03

25 lutego 2013 roku zakończył pracę zespół ds. optymalizacji kętrzyńskiej komunikacji miejskiej. Członkowie zespołu spotkali się trzy razy pod przewodnictwem Andrzeja Degórskiego i wynikiem prac są wnioski, które trafią do Burmistrza Miasta, który podejmie ostateczną decyzję co do funkcjonowania komunikacji.

Jako uczestnik prac zespołu muszę przyznać, że nie jestem zadowolony z efektu końcowego, gdyż jak wspominałem wcześniej, aby być zadowolonym musiałby wejść w życie cały projekt autorstwa Pana Marcina Banacha, a nie tylko wybrane jego elementy. Ale zacznę może od wskazania plusów.

Pierwszy plus, to wprowadzenie cyklu Hamiltona w rozkładzie jazdy linii nr 2. Drugi plus, to wprowadzenie do rozkładu jazdy kursu po godzinie 18, który był oczekiwany przez wielu mieszkańców. i jeśli chodzi o plusy, to chyba tyle.

Minusy:

- członkowie zespołu nie mieli większego wpływu na rozkład jazdy, który został przygotowany przez PGK "Komunalnik" i praktycznie po dodaniu kursu po 18 nie można było w nim zrobić znaczących zmian - mogłem tylko odczytać opinię Pana Marcina Banacha nt. tego rozkładu bez większego efektu - opinia tutaj

- będą zakupione 4 nowe autobusy w formie leasingu - długość autobusów 8,5 m do 10 m - co według mojej wiedzy może być niewystarczające

- nie zdecydowano się wprowadzić biletów czasowych, co utrudni jazdę mieszkańcom na skomunikowanych liniach

- wniosek o wprowadzenie jazdy przez ul. Poznańską upadł - uzasadniano to trudnością wjazdu autobusu z ulicy Sikorskiego w Mazurską i możliwością zablokowania skrzyżowania ulic Mazurskiej z Daszyńskiego.

Nowy Prezes PGK "Komunalnik" Pan Roman Świtaj obiecał jednak, że jak 1 września br. zostanie uruchomiony Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy na ul. Klonowej, to rozpatrzy wtedy możliwość jazdy autobusów przez ul. Poznańską. Obiecał również, że co parę miesięcy członkowie zespołu będą otrzymywać raporty z potokowości przejazdów autobusów i na bieżąco mieszkańcy mogą zgłaszać swoje wnioski dotyczące rozkładów jazdy.

Nowy rozkład jazdy wejdzie w życie 18 marca 2013 r. - poniżej przedstawiam nowy rozkład

 

Linia nr 2 z miasta do osiedla

 

Linia nr 2 z osiedla do miasta

 

Linia nr 2 - soboty

 

Linia nr 1 - Rataja - Karolewo

 

Linia nr 1 - Karolewo - Rataja

 


 

 


 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież